YEDİKULE HAYVAN BARINAĞI SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

Okulumuz 3.sınıf öğrencileri Yedikule Hayvan Barınağıyla bir sosyal sorumluluk projesi başlattılar. Amaçları, sadece gönüllülerin desteği ile ayakta durmaya çalışan ve 3000’e yakın sokak hayvanına hak ettiği yaşamı vermeye çabalayan barınağa olan farkındalığı arttırarak daha fazla gönüllü desteği sağlamak. Öğrencilerimiz bu amaçla barınak yöneticileriyle ön görüşme yaparak bir yol haritası belirlediler ve çalışmaya başladılar. İlk adım olarak, 30 Eylül Pazartesi günü barınağı ziyaret ederek barınağın sürekli ihtiyaçlarından toplayabildikleri kadarını barınağa teslim ettiler. Gönüllülerin yaptıkları ürünlerden satın aldılar. Sokak hayvanlarıyla dolu dolu anlar yaşadılar. Kimi öğrenciler korkularını yenerken kimileri sevgilerini pekiştirdi.
Öğrencilerimiz 7 Ekim Pazartesi günü projelerine tüm okula dahil etmek için bir sunum yaptılar. Sunumda barınakla ilgili yaşadıklarını paylaştılar.
Tüm öğrencilerden kalplerindeki sevgi, merhamet, vicdan ve adalet duygularıyla projeyi desteklemelerini ve sahiplenmelerini istediler.
Öğrencilerimizin Yedikule Hayvan Barınağı ile gerçekleştirdiği proje çalışması uzun süreçli olup öğretim yılının sonuna kadar devam edecektir. Öğrencilerimiz projelerine sadece tüm okul öğrencilerinden değil siz sayın velilerimizden de destek beklemektedir. Projeyle ilgili duyurular sosyal medya aracılığıyla yapılacaktır.